Ейдетика
(067) 98 360 89
http://joomla25.ru/shablony/ - joomla 2.5 шаблоны

Вправи для тренування уваги дорослих

 

ТЕСТИ ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ УВАГИ

Пропонуємо вам перевірити свій рівень концентрації уваги за допомогою трьох наступних тестів.

МЕТОДИКА МЮНСТЕРБЕРГА

Являє собою суцільний буквений текст, серед якого є слова. Вашим завданням є, зчитуючи текст, якнайшвидше знаходити ці слова. Роботі приділяється дві хвилини. Перед проходженням тесту роздрукуйте його на папері, знайдіть секундомір або попросіть товариша бути суддею. Кожне знайдене слово підкреслюйте олівцем. Після того, як закінчили, необхідно підрахувати кількість підкреслених слів.

бсонцевтргщорайонзшгуріновинахеьгчяфактукіспитєнтроч

агщгцкпрокуроргурстабеютеоріянтобжеубхамаїхокейтруіці

фцуйгзхтелевізорсолджщєхюєлгщбпувигашогеюжпждрегщ

хенздсприйняттяйцукенгшщзхївафипролдблюбовьавфирпл

осдспектакльячсимтьбюжюєрадістьвуфцпеждлорпкнародш

лдждбшйрепортажждорлафивьюєфбьюконкурсйфниувська

прриособистістьзжедшщглогієнаеппппрплаваннятлжебипр

резбьткомедіящтрулодкуївідчайниенфрлнячтджхєфтасенчь

наопрукгшдщуцлабораторіятррилонтованіяжплмстйсмтзацт

У цьому тесті зашифровано 23 слова. Якщо ви не вклалися в 2 хвилини, це означає, що у вас концентрація уваги нижче середнього. Якщо за 2 хвилини ви знайшли всі слова, це хороший результат. Якщо у вас навіть залишився час - це відмінний результат. Якщо ви знайшли менше, ніж 23 слова, то за кожне пропущене слово приплюсовуйте 5 секунд штрафу (пороговий час дорівнює 2 хвилинам).

ТАБЛИЦІ ШУЛЬТЕ

Являють собою набір цифр (від 1 до 25), розташованих в клітинах у довільному порядку. Ви повинні якнайшвидше показати і назвати від одиниці до двадцяти п'яти всі цифри. Можна фіксувати цифри тільки поглядом або за допомогою ручки, але міток не залишати. Наведено п'ять таблиць для п'яти спроб. Необхідно реєструвати час, витрачений на цю роботу.

Оцінка результатів.

Добрий рівень концентрації уваги - якщо на кожну з таблиць витрачається не більше 40 секунд.
Достатній 
рівень концентрації уваги - якщо на кожну з таблиць витрачається не більше 50 секунд.
Концентрація слабка - якщо на кожну з таблиць витрачається більше 50 секунд.

МЕТОДИКА «10 СЛІВ»

Цей тест побудований на тісному зв'язку концентрації уваги з короткочасною пам'яттю. Запропоновано десять випадкових слів, підібраних без явних смислових та асоціативних зв'язків. Прочитатйте десять слів тільки один раз, уважно вчитуючись у кожне поняття. Потім відтворіть їх у будь-якому порядку, загинаючи пальці.

Наведено 5 наборів з 10 слів (для п'яти спроб).

1) Книга, троянда, доміно, яхта, кролик, окуляри, цегла, гніздо, голка, контрабас.
2) Болото, принц, кішка, магазин, парта, футбол, хмара, медуза, живопис, градусник.
3) Сокира, гроза, вино, броня, зоопарк, самурай, фабрика, гиря, барон, руда.
4) Кіно, яблуко, чайник, чудо, носоріг, жовтень, фініш, пензель, зерно, папір.
5) Капуста, шпага, подушка, дорога, пилка, пагорб, паркан, трубка, весілля, комар.

Оцінка результатів.

Добра концентрація уваги, якщо після одного зачитування вдається відтворити 8 і більше слів. Концентрація уваги задовільна, якщо вдається відтворити 7 слів. Концентрація уваги слабка, якщо вдається відтворити менше 7 слів.

ДАЛЬТОНІК

Називайте вголос при читанні наступного кольорового тексту кольори слів. Саме кольори, а не те, що написано.

Червоний. Зелений. Синій. Жовтий. Фіолетовий. Помаранчевий. Коричневий. Синій.

Червоний. Чорний. Зелений. Блакитний. Жовтий. Коричневий. Чорний. Зелений. Синій.

Фіолетовий. Блакитний. Жовтий. Чорний. Червоний. Помаранчевий. Коричневий.

Добре, якщо після тренування вам це вдалося зробити без помилок.

МУХА

Уявіть поле для гри в хрестики-нулики. Три на три. У центральному полі сидить муха. Завдання - рухати муху так, щоб вона не виходила за краї поля, і не втрачати її своїм фокусом уваги. Є тільки чотири ходи - «вгору», «вниз», «праворуч», «ліворуч». По діагоналі муха не ходить, задній хід муха не дає - це вважається помилкою. Рухати муху виключно подумки, малювати поле на папері не можна - гра втрачає сенс. Цікавіше грати удвох-утрьох і більше, важче одному. Якщо ви без помилок протрималися п'ять хвилин - це хороший рівень концентрації.

ДВІ МУХИ

Більш складний варіант попередньої вправи. На полі знаходяться дві мухи - Муха-1 і Муха-2. Ходять мухи по черзі, наприклад: Муха-1 - «вгору», Муха-2 - «праворуч». Правила і завдання - такі самі: подумки не втрачати мух і не допускати помилок. Три хвилини без помилок - хороший результат.

ОБ'ЄМНА МУХА

Найскладніший варіант. Уявіть поле для гри в хрестики-нулики вже не пласке, а об'ємне, як кубик Рубика. У самому центрі цього об'ємного поля, всередині, сидить муха. Завдання таке ж саме - рухати без помилок і не втрачати муху. До попередніх ходів «вгору», «вниз», «праворуч», «ліворуч» додаються ще два ходи - «до себе» і «від себе». У компанії на всіх «мухах» цікаво порівняти рівень концентрації уваги чоловіків і жінок. Зазвичай жінки грають гірше і частіше помиляються, чим підвищують самооцінку чоловіків Подмигиваю.

ДВІ ОБ'ЄМНІ МУХИ

Вправа для найрозумніших. Як ви вже здогадалися, завдання - безпомилково рухати по кубику Рубіка Муху-1 і Муху-2. Ця вправа знаходиться вже на межі можливості навіть для самих просунутих. Навряд чи вам вдасться протриматися більше тридцяти секунд. Це підвладно вже тільки людям з професійною концентрацією уваги - шахістам, математикам, науковим співробітникам. Якщо все ж таки вдалося - переходьте до трьох «об'ємних мух».

ВПРАВА ЛЕВІТАНА

Легендарний диктор Юрій Левітан, щоб виключити часті навіть у хороших дикторів помилки (а чим загрожувала помилка в сталінські часи, пояснювати не треба), тренував професійну концентрацію уваги, читаючи перевернутий догори ногами текст. Іноді він навіть просив колег підштовхувати і заважати йому, щоб ще більше ускладнити задачу. Читав текст розмірено, голосно, рівним темпом, домагаючись звичайного якісного звучання. Перевірте себе. Для непрофесіонала одна сторінка друкованого тексту - хороший результат.

ПЕРЕВЕРТНІ

Візьміть прості слова з двох складів і перевертайте їх вголос: буква - авкуб, шапка - акпаш, кішка - акшік, сонце - ецнос, какао - оакак. Зрозуміло, не читати, а подумки перевертати і відразу вимовляти за рахунок оперативної пам'яті. Якщо прості слова перевертати виходить, можна переходити до більш складних з трьох складів: кілограм, каламбур, ковбаса, бабуся, гармонія. Ну, і найскладніші слова вже на межі виконання: барабанщик, бутерброд, спекуляція, гардемарин, неподобство, понеділок. У цю гру цікаво грати також із дітьми.

ПРОГУЛЯНКА

Мета цієї вправи - тренування об'єму концентрації уваги. Її зручно виконувати під час прогулянки по парку або по улюбленій вулиці. Ви йдете і усвідомлено спостерігаєте трьома головними каналами сприйняття навколишній світ. Завдання наступне. Постійно перемикати фокус уваги за трьома ключовими опорами - «бачу, чую, відчуваю». Бачу, чую, відчуваю. Бачу - кілька секунд з підвищеною увагою відзначаєте все, що потрапляє в поле зору. Люди назустріч, асфальтова доріжка, калюжі, дерева, хмари, будинок далеко. Чую - переводите фокус уваги на слух. Що саме чую? Голоси, шум автомобілів, вітер в листі, цвірінькання горобців. Відчуваю - дотик одягу до тіла, нерівності доріжки ногами, вітерець по обличчю, серце стукає, гарний настрій. Скануйте фокусом уваги по всім трьом каналам сприйняття, просто насолоджуйтеся почуттями і через деякий час спробуйте поєднати їх разом - тобто сприймати інформацію по всім каналам практично одночасно. Якщо хоча б фрагментарно виходить відчувати все разом, об'ємно, це непоганий результат.

 

Якщо ця стаття стала Вам у пригоді, будь ласка, проголосуйте за неї.

( 60 Голосів ) 


_______________________Ейдетика. Розвиток пам'яті та асоціативного мислення. Персональний сайт Ірини Кадомцевої. Київ - 2017_____________________