Ейдетика
(067) 98 360 89
Шаблоны Joomla 2.5 здесь: http://joomla25.ru/shablony/

Навіщо потрібне швидкочитання?

 

По-перше, ми живемо в століття інформаційного буму, коли кількість інформації подвоюється кожні дві роки. І дуже важливо вміти грамотно з нею працювати, «проціджувати», «пропускати» величезні її обсяги через себе, виокремлювати потрібне і відкидати «сміття». Тому чим раніше оволодієш цим навиком - тим краще.

По-друге, життя школяра за своєю насиченістю і завантаженістю не набагато відрізняється від життя дорослої людини. У дитини щодня в розкладі велика кількість уроків, не рахуючи гуртків та секцій. До того ж кожен вчитель вважає свій урок найважливішим  і найпотрібнішим, а вихідні - тим часом, коли дитину не тільки можна, а й треба навантажити по максимуму. У таких умовах навик швидкого, раціонального читання з розумінням і подальшим запам’ятовуванням текстів істотно заощадить час і перетворить двієчника на відмінника, а інфантильну дитину, яка нічим не цікавиться  - в лідера.

По-третє, навряд чи хто-небудь з батьків хоче, щоб його дитина в майбутньому була неуспішною. Неначитана людина має бідний словниковий запас, що заважає їй вести ефективні ділові переговори, аргументовано сперечатися, обґрунтовувати свою думку.

Любому бізнесменові, керівникові доводиться переглядати за короткий час дуже велику кількість ділових паперів, швидко оперувати поняттями, генерувати нові ідеї. Без навику швидкісного читання управлінцям важко справлятися зі своїми службовими обов’язками.

По-четверте, існують дослідження, які показують, що діти, які читають, набагато добріші і менш агресивні, ніж ті, котрі не читають книг. Бо книжка вчить співпереживати, вона дозволяє дитині відчути себе в положенні іншої людини. Книга розвиває емпатію, вчить толерантності, терпимості. Дитина, що читає, стає більш терпимою до свого оточення, до своїх батьків. Це дуже важливо, особливо в нинішній час, коли сучасний світ досить жорстокий і агресивний. Причому дитина, що вміє співпереживати, не стає слабкішою. Адже можливість уявити себе в положенні іншої людини зміцнює силу духу, прищеплює моральні цінності. Читаюча, ерудована дитина набагато сильніша, вона набагато легше адаптується до цього світу, адже в її арсеналі безліч прийомів і моделей взаємодії. Безліч дотепних фраз, які можна вжити до місця, безліч сценаріїв, як можна повести бесіду або ситуацію.

Отже, всі батьки бажають, щоб їхня дитина виросла успішною, а головне – щасливою. Незаперечним фактом залишається те, що яким би не був час, для того, щоб дитина прожила якісне, цікаве, щасливе життя, щоб домоглася в цьому житті успіху, їй необхідно читання книг. Читайте самі і прищеплюйте любов до читання вашій дитині, щоб вона росла повноцінною, щоб стала глибоко мислячою людиною, людиною розумною.


_______________________Ейдетика. Розвиток пам'яті та асоціативного мислення. Персональний сайт Ірини Кадомцевої. Київ - 2017_____________________