Ейдетика
(067) 98 360 89
Шаблоны Joomla 2.5 здесь: http://joomla25.ru/shablony/

Що таке "швидкочитання"?

 

Швидкочитання - здатність швидкого сприйняття текстової інформації при використанні спеціальних методів читання.

Традиційно вважається, що для того щоб навчитися швидко читати слід виконати ряд вимог:
1. Мати достатньо широкий кут зору.
2. Читати без промовляння тексту
3. Читати без зворотних рухів очей.

Швидкочитання - це не обман і не магія, а всього лише набір прийомів і методик, який в 99,9% випадків працює у всіх, хто доклав певних зусиль і діяв за методами, що навчають швидкому читанню. Швидкочитання - це навик, який можна «вбудувати» у вашу дитину. Швидкочитання можна порівняти, наприклад, з водінням автомобіля (для дорослого). Для дитини наведемо іншу аналогію: навчання швидкочитанню подібно придбання навику їзди на велосипеді.

Швидкочитанню, як і катанню на велосипеді, потрібно навчитися. Але після того, як дитина одного разу навчиться «швико-читати», вона буде робити це все життя. Підкреслюємо - цей навик закріплюється.

Давайте розберемося, чому навику важко розучитися? Тому що при формуванні навички в мозку створюються нові, стійкі нейронні зв'язки. Тобто навик «прошивається» у мозок. Ось чому, сівши на велосипед після 10-річної перерви, ви відразу їдете. Можливо, не так впевнено, як десять років тому, але їдете. Буквально через пару хвилин їзди повністю відчуваєте керування велосипедом. І ваша їзда практично не відрізняється від тієї, якою вона була 10 років тому, ніби то цієї перерви і не було.

Існує безліч чуток про те, що швидкочитання для дітей шкідливе. В принципі, ці чутки ґрунтуються на тому, що дитина нібито починає ковтати слова. У неї починаються проблеми з орфографією тощо.

Проблеми мають місце, якщо навчати дитину швидкочитанню так само, як дорослого. В дійсності механізми навчання швидкочитанню дітей і дорослих разюче відрізняються. У правильному навчанні дитини швидкочитанню основний акцент робиться на тренуванні уваги і пам'яті, а також мотиваційної складової. Тому доцільно навчати дитину швидкочитанню після проходження тренінгів з ейдетики, коли мозок дитини вже готовий до швидкого сприйняття інформації, і вона вже володіє достатніми уміннями концентруватися і запам'ятовувати.

Те, що тема навчання дітей швидкочитанню викликає безліч суперечок - просто показник інтересу суспільства до даного питання. Наприклад, є величезна армія людей, які впевнені в тому, що вегетаріанство шкідливе. Є менша група людей, які дотримуються вегетаріанства і вважають, що той хороший рівень здоров'я, який у них є, напряму пов'язаний з вегетаріанством. Скільки людей стільки й думок. Чим гостріше питання - тим сильніша полеміка, тому, тут доречною буде фраза, яку якось сказав Генрі Форд: «Ви в будь-якому випадку маєте рацію: якщо ви вірите в те, що ви можете щось зробити; або ви не вірите в те, що ви можете щось зробити ». Тому якщо ви впевнені в тому, що швидкочитання для вашої дитини корисне і це шлях до успіху дитини, то це так і буде.

Удачі вам і вашій дитині в освоєнні швидкочитання!


_______________________Ейдетика. Розвиток пам'яті та асоціативного мислення. Персональний сайт Ірини Кадомцевої. Київ - 2017_____________________