Ейдетика
(067) 98 360 89
Шаблоны Joomla 2.5 здесь: http://joomla25.ru/shablony/

Як працює ейдетика?

 

Про історію ейдетики ви можете прочитати у статті "Наукове коріння ейдетики". А зараз я пропоную вам впевнитися в дієвості цієї методики на практиці.

Отже, одразу перейдемо до діла: зосередьтеся і спробуйте запам’ятати 15 запропонованих нижче слів. Зауважте, що слова можна прочитати лише один раз. Потім відстороніться від монітору і запишіть їх, бажано у тому ж порядку, не підглядаючи.

КОМАР, ШАБЛЯ, КІШКА, СОЛОМА, ШТАНИ, ПЛЯМА, ВЕДМІДЬ, ЧЕРЕШНЯ, МОРЕ, МОЛОКО, ГУСКА, ШУБА, ЗЕРНО, БОРЩ, СНІГОВИК.

Записали? Порахуйте, скільки слів ви відтворили. Звірте зі списком.

Вам вдалося пригадати всі 15 слів? Поздоровляю, у вас чудова пам’ять!

Якщо результат вас не задовольнив, не засмучуйтесь – повірте, це лише початок відліку ваших подальших досягнень. Продовжимо експеримент.

Візьмемо ще раз ті ж самі слова і спробуємо поєднати їх у ланцюжок незвичайних подій. Уявіть, ніби ви переглядаєте мультфільм. Тепер у жодному разі не намагайтеся нічого запам’ятовувати! Хай працює тільки уява!

Уявіть, як КОМАР летить з ШАБЛЕЮ на боці. Рукоятка у шаблі зроблена у вигляді кошачої голови. У кішки вуса, як СОЛОМА. З соломи сплели ШТАНИ і поставили на них величезну ПЛЯМУ. Пляма схожа на ВЕДМЕДЯ. Ведмідь дуже полюбляє їсти ЧЕРЕШНЮ і спльовувати кісточки у МОРЕ. Із моря набігають МОЛОЧНІ хвилі, на яких гойдається товста ГУСКА, вдягнена у ШУБУ. З дірявих кишень шуби сиплеться ЗЕРНО і потрапляє прямо в БОРЩ, який готує і помішує ополоником СНІГОВИК.

Уявили? А тепер відтворіть ці 15 слів, подумки продивляючись незвичайну історію, що їх супроводжувала. Певна, на цей раз результат значно кращий! І зробили ви це завдяки вашій уяві та моїй фантазії!

Отже:                          УЯВА + ФАНТАЗІЯ = ВІДТВОРЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ

Запам’ятовування відбулося без будь-якого напруження. Отже, з вашою пам’яттю усе гаразд!

Наша пам’ять добре працює і виконує свої функції, коли ми починаємо фантазувати і уявляти результат власної фантазії. Тому вивчаючи будь-що, налаштовуйтеся на уявлення, а не на запам’ятовування.

Спробуємо ще одну гру, яка допомагає швидко увійти у світ власної фантазії за допомогою шуму. Адже будь-який шум – це єдине, на що людина реагує тільки уявою.

Візьміть табличку з 15 зображеннями і 12 предметів:


- чайну ложку;

- порожню склянку;

- ножиці;

- склянку з водою;

- гребінець;

- годинник;

- столову ложку;

- кілька монет;

- коробку сірників;

- аркуш паперу;

- будильник;

- ключі.

Покладіть усе це перед собою.

1.  Візьміть чайну ложку, постукайте нею по столу, одночасно подивіться на перший малюнок і уявіть, як від цього звуку на вашому столі виростає КВІТКА. Уявили?

2.  Постукайте ложкою по порожній склянці. Уявіть, як ВЕДМІДЬ, який ожив у другій клітинці, у такий спосіб перевіряє, чи є у склянці мед.

3.  Візьміть ножиці і зробіть кілька стригальних рухів. Одночасно уявіть, що КРІСЛО у третій клітинці поросло волоссям. Ви зробили йому гарну зачіску.

4.  Постукайте ложкою по склянці з водою. Сподіваюся, вам не важко уявити, як у цій наповненій склянці плаває ХАТИНКА з четвертої клітинки.

5.  Проведіть ложкою кілька разів по гребінцю та уявіть, як КОМАХИ розчісують одна одній крильця.

6.  Притуліть до вуха годинник. Чуєте як цокає маятник? Так наша ТРУБА не сурмить, а цокає.

7.  Постукайте чайною ложкою по столовій і уявіть, як ХМАРИНКА проливається ложками.

8.  Візьміть монети і киньте їх на стіл. Прислухайтеся, з яким брязкотом вони випадають із ущерть наповненої ПЛЯШКИ.

9.  Струсніть сірникову коробку – уявіть, як МИША розкладає багаття, аби погрітися.

10.  Дістаньте кілька сірників і зламайте їх, подивіться на КЛЮЧІ – виявляється вони зроблені з дерева і легко, з тріском ламаються.

11.  Від аркуша паперу відірвіть тоненьку стрічку, потім ще одну – це ви налагодили випуск паперових ГРЕБІНЦІВ.

12.  Заведіть дзвінок будильника – уявіть: коли він дзвонить зранку, то так розпалюється і червоніє, що його обов’язково треба кинути у ВОДУ – у дванадцятій клітинці.

13.  Побрязкайте ключами і уявіть, як ЗАЄЦЬ ховає моркву у сейф.

14.  Постукайте рукою по столу, за яким сидите, уявіть що ЛІТЕРА в чотирнадцятій клітинці підстрибує від струсу.

15.  Поплескайте в долоні й уявіть що сидите в концертному залі, розміщеному в КУХЛІ.

Уявили? Подивіться на табличку і запишіть шуми, що супроводжували кожний малюнок.

А тепер повторіть шуми у будь-якому порядку і назвіть малюнки, з якими вони пов’язані.

Як вам результат?

Сподіваюся, ви впевнились, що сприймається і запам’ятовується лише та інформація, яка засвоюється легко, із задоволенням. Таке можливо завдяки методам ейдетики.

Отже, запрошую вас на свої заняття опанувати ейдетику - методику, в якій найголовніше - гра уяви, вільна фантазія і дотепна вигадка! Ви відчуєте смак успіху, який, сподіваюся, не залишить вас у справах та навчанні!


Додати коментар


Коментарі  

 
0 #13 ajanacarama 2020-03-31 22:46
Amoxicillin Online: http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ Amoxicillin 500mg Dosage fyl.otjt.eideti c.kiev.ua.uon.z j http://mewkid.net/when-is-xaxlop/
Цитувати
 
 
0 #12 eliluxuvog 2020-03-31 22:22
Amoxicillin: http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ Amoxicillin tri.llea.eideti c.kiev.ua.fgp.f o http://mewkid.net/when-is-xaxlop/
Цитувати
 
 
0 #11 auiwijf 2020-03-09 22:17
Amoxicillin: http://mewkid.net/who-is-xandra/ Amoxicillin Online fax.xlru.eideti c.kiev.ua.sqj.j z http://mewkid.net/who-is-xandra/
Цитувати
 
 
0 #10 oseuormuj 2020-03-09 21:52
Amoxicillin No Prescription: http://mewkid.net/who-is-xandra/ Amoxicillin Online paj.tytv.eideti c.kiev.ua.yyb.u a http://mewkid.net/who-is-xandra/
Цитувати
 
 
0 #9 uqeaxofib 2020-03-09 20:49
Amoxicillin No Prescription: http://mewkid.net/who-is-xandra/ Buy Amoxicillin Online Without Prescription nki.ckii.eideti c.kiev.ua.hor.e v http://mewkid.net/who-is-xandra/
Цитувати
 
 
0 #8 юля 2017-12-09 10:39
класно дякую
Цитувати
 
 
0 #7 Алена 2017-03-29 20:27
Приколно!
Цитувати
 
 
0 #6 Леся 2016-07-25 12:22
У меня получилось! :P
Цитувати
 
 
0 #5 Мариша 2015-04-10 09:12
У меня дети ходили на курсы эйдетики, им очень нравилось
Цитувати
 
 
0 #4 Макс 2015-02-03 10:07
Играл с дочкой (5 лет). Повторила 14 слов.
Цитувати
 
_______________________Ейдетика. Розвиток пам'яті та асоціативного мислення. Персональний сайт Ірини Кадомцевої. Київ - 2017_____________________